Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

W salonie – bez względu na jego wielkość czy styl aranżacji – podstawowym elementem są zwykle komplety wypoczynkowe, które dzięki dowolnym konfiguracjom umożliwiają wspólne spędzanie czasu nawet licznej rodzinie. Wykorzystując praktyczny i stylowy zestaw, z łatwością przygotujesz miejsce dla gości – również tych niespodziewanych.

Komplety wypoczynkowe do salonu – czy nadają się do małych pomieszczeń?

Nowoczesne wypoczynki do salonu projektowane są w taki sposób, by dzięki modułom łatwo można było skonfigurować zestaw na miarę każdej powierzchni. Poszczególne elementy zmieszczą się nawet na niewielkim metrażu, dlatego rozmiar pomieszczenia nie jest ograniczeniem, a jedynie kryterium, decydującym o wyborze.

Meble wypoczynkowe do małego salonu

Na małej przestrzeni bez problemu umieścisz niewielką kanapę lub sofę. Dzięki kompaktowym rozmiarom, rozwiązanie to sprawdzi się nawet w kawalerce. Do takich miejsc polecamy polskie meble wypoczynkowe z funkcją spania. Rozłożenie kanapy czy narożnika da Ci przestrzeń, na której wygodnie się wyśpisz, regenerując siły przed wyzwaniami kolejnego dnia.

Meble tapicerowane do dużego salonu

Duże powierzchnie oferują znacznie większe możliwości. Meble wypoczynkowe do salonu w kształcie litery U i L będą strzałem w dziesiątkę. Sofy modułowe również są dobrym rozwiązaniem, umożliwiającym tworzenie wymarzonych zestawów. Nowoczesne komplety o dużych gabarytach pozwalają na umieszczenie pośrodku np. stołu lub stolika kawowego.

Dlaczego komplety wypoczynkowe z funkcją spania są tak popularne?

Wielofunkcyjne komplety tapicerowane z funkcją spania są częstym wyborem głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Po rozłożeniu mebel taki zmienia się w pełnowymiarowe łóżko. Możesz wykorzystać go w trakcie niespodziewanej wizyty lub potraktować jako łóżko do spania dla jednego z domowników.

Zestawy wypoczynkowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zestaw do salonu, warto pamiętać o kilku szczegółach, które mogą wpłynąć na komfort późniejszego użytkowania.

  • Część użytkowników woli warianty z podłokietnikiem lub specjalnie wyprofilowanym wsparciem pleców.
  • Niektóre elementy zestawu muszą być ustawione w określony sposób (np. fotele skierowane w stronę telewizora). Upewnij się, czy konstrukcja i wymiary danego elementu to umożliwią.
  • Wymiary sofy powinny być proporcjonalne do pomieszczenia. W mniejszych wnętrzach, zamiast zabudowanego kompletu lepiej wybrać wersalkę z dwoma fotelami.
  • Funkcja spania to przydatne rozwiązanie. Komplet jest wówczas nieco droższy od wariantu nieprzystosowanego do noclegu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium